Z pruhů

Tuto deku jsem začala šít vlastně taky vloni, ale k dokončení jsem se dostala až v lednu. Objednala si ji kamarádka mé sestry pro svou tchýni ke kulatinám. Stejným vzorem jsem už jednu deku na jedno-lůžko před několika lety šila a jí se líbila.

deka s puntíky a proužky

deka s puntíky a proužky

Vzor jsem viděla na internetu na videu. Je to šití z pruhů, 3 pruhy látek + 3 pruhy látek se sešijí, sežehlí, položí lícem na sebe, sešijí a podle pravítka se řežou trojúhelníky, po rozložení je výsledkem čtverec. Pak je několik možností jak tyto čtverce sešít.

různé poskládání čtverců

různé poskládání čtverců

IMG_0171 IMG_0177 IMG_0178

Kája si vybrala variantu, která se ji nejvíce líbila a já čtverce sešila, přidala pruhy lemu a ušitý top na dvou-lůžko si chvíli poležel, než jsem se dostala po vánočních svátcích k sešití vatelínu a pak k prošití všech vrstev v deku. Jen jsem nějak zapomněla nakoupit spodní látku a v období po vánočním už nebylo kde ji koupit a objednání by trvalo, tak mě nakonec zachránila Ikea, koupila jsem šedé saténové prostěradlo na dvojpostel, tím mě odpadlo i sešívání látek a zádíčka deky byly z jednoho kusu.

hotová deka

hotová deka

zadní strana deky a prošití

zadní strana deky a prošití

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *