Staveniště

Na přelomu června a července jsme si s manželem a našimi kamarády užili dovolenou  v Chorvatsku, v rámci možností, tak jak bylo celé toto léto podivné… 4 dny nic moc, sem tam déšť, ale dalších 7 dnů bylo pěkných.

Plni sil jsme se v červenci vrhli do úprav našeho bytu, syn začal bydlet s přítelkyní v podnájmu, a my se s dcerou dohodli, že si v jejich původně společném pokoji uděláme ložnici a ona se přestěhuje do naší ložnice. Plocha pokojů je +- stejná, jen ten jejich byl víc do čtverce a naše ložnice jen úzká nudle 2,20 široká, moje kolena už začala stávkovat a nelíbilo se jim to věčné přelézání přes manžela. A když už stěhování, tak i s malováním a novým kobercem. Začali jsme vystěhováním věcí dcery do obýváku, nábytek skončil na eko dvoře, za těch cca 20 let měl „Univerzál“ nárok na odpočinek. Pak malování, koberec, nová skříň z Ikea s posuvnými dveřmi, pokoj zas tak velký není a jiné dveře bych kvůli nočnímu stolku neotevřela. Stěhování naší zánovní postele, manželovy skříně a věcí z naší staré ložnice do nové. Několik pytlů následovalo nábytek na eko dvůr, ale i tak mám co dělat, abych vše někam „nacpala“. Znáte to asi všechny, kdo něco děláte a máte doma látky, klubíčka a další „potřebné“ věci. Dcera už byla netrpělivá, kdy si bude ona moci dát věci do svého nového pokoje. Zůstaly ji tam moje 2 velké skříně a komoda, což si užívala, měla jen jednu skříň, kam už se ji oblečení nemohlo vejít… A koupila si novou širokou postel, nemohla se už dočkat.

No trvalo to déle, než jsme si mysleli, já si brala dovolenou v pátek, dcera s manželem začínali už ve čtvrtek, mysleli jsme, že za víkend bude hotovo, ale ještě další týden jsem odpoledne pořád někam skládala věci, v Ikei jsme koupili ještě další komody, tak bylo pořád co přeskládávat. Navíc v pokoji dcery byla vyboulená celá jedna stěna a už při našem posledním malování část odpadla, samozřejmě v místě nad rámem postele, kde to bylo nejvíc vidět. Takže jsme se dohodli, že až bude dcera 14 dní v srpnu na soustředění s její taneční skupinou, tak se pustíme do opravy. Samozřejmě omítky vůbec nedržely a při dotyku odpadla půlka stěny, takže omítnout, počkat až to uschne a teprve malovat atd… Naštěstí srpen byl nic moc, samý déšť..tak nás to tak moc nemrzelo. Z vypětím sil jsme tedy stěhování a malování dotáhli do konce, a já si mohla dojít do postele bez přelézání.

Ale to nejhorší nás teprve čekalo, chystali jsme se od základu předělat i koupelnu a záchod. Domluvili jsme se na začátek září, dcera odjela s přítelem na 11 dní na Krétu. A my žili zase 14 dní na staveništi, dcera si taky po dovolené pár dní staveniště užila. Vše bylo schované igelity, průchody do pokojů byly na zip, neustálý všudypřítomný prach. Bylo to nekonečný, ale páni řemeslníci byli šikovní a s výsledkem jsme spokojeni. Ještě pár fotek.

2014-09-10 18.57.23 2014-09-10 18.57.33 2014-09-13 11.11.51 2014-09-25 19.03.29 2014-09-25 19.04.29

A zase nastal nekonečný úklid, prach se i přes igelity dostal všude. Budu ho nacházet asi ještě dlouho.

Ale teď už se chci konečně vrhnout i na nějaké tvoření – šití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *