Různé dárky

Mezi šitím dek, jsem potřebovala ušít i několik dárků k narozeninám pro rodinu.

V srpnu měla kulatiny mamka, šila jsem pro ní rámečkovou kosmetickou taštičku.

V září šel poprvé do školy synovec Kuba, který má narozeniny 10. září, tak dostal ušité věci do školy, ubrousek, podsedák na židli, malé rámečkové pouzdro a pytlík na papuče. Látku se sovičkami si u mě vybral sám, zkombinovala jsem ji s hodící se tyrkysovou.

V říjnu měla narozeniny sestra Jana, pro ní jsem šila menší překlápěcí kabelku s dlouhým nastavitelným uchem, vyměnitelným jen za krátké poutko kolem ruky. Látky jsme vybíraly společně, modrou imitaci kůže a k ní jsme se rozhodovaly mezi několika batikami, nakonec vyhrála tyrkysová. Kabelku lze překlápět na obě strany a tím vzniknou různé barevné možnosti, uvnitř má kapsu, další kapsa na zip je pod překlopením. Dala jsem do ní jen tenkou výztuhu, ale příště by byla lepší nějaká pevnější.

Tato kabelka je ideální třeba do města na nákupy, na procházku, nosí se šikmo přes rameno, člověk má volné ruce a přitom má kabelku u sebe na těle. Janča ji měla, když jsem byly společně na vánočních trzích, k šedému zimnímu kabátku vypadala moc hezky.

V říjnu má narozeniny ještě tchýně Anežka, pro tu jsem šila peněženku s rámečkem. Byla moje první. Látky jsem vybrala stejné ke kabelce, kterou dostala před rokem.

Ještě jsem šila 4 polštáře z panelu s kachnami a bažanty. Ty dostal otec k vánocům.

O dalších vánočních dárcích napíšu příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *