Ještě vloni

Vloni se můj kolega stal poprvé dědečkem, jeho dceři se v říjnu narodil syn Frederic. Chtěl pro něj ušít deku do modra, ale veselou a barevnou, a trochu větší, ne malou miminkovskou a čtvercového tvaru. Tak jsem použila jedny z posledních medvídků – obrázky jsem už dávala na tři dětské deky, pak modré látky, ale i další základní barvy – červenou, žlutou, zelenou a oranžovou, a ušila velikost 140 x 140 cm. Ze spodní strany jsem použila můj oblíbený mikrofleece, deka je pak krásně měkká a hřejivá.

dětská deka s medvídky

dětská deka s medvídky

Deka se moc líbila, dokonce stejné medvídky mají i na ostatních textiliích v dětském pokojíku, a co hlavně je hodně používaná, cestuje s nimi po celé republice i dále. To mě těší, jsem ráda, když se deky používají, k tomu přece byly ušity.

V prosinci jsem ušila ještě kočičí obaly na knížky jedné milé paní – dárky pro její kamarádky.

obaly na knihy

obaly na knihy

A v prosinci má narozeniny kamarádka Iveta, dostala polštářky ze stejných látek jako má ušitý přehoz na manželskou postel a polštářky, ale protože si je oblíbila jejich malá dcera Lucinka – říká jim normální polštář a usíná jen s nimi, tak už byly notně opotřebené. Ušila jsem ji tedy nové, stále čerpám ze zbytků po dekách (ze stejných látek jsem už šila dvě). Takže vlastně další, kdo mně dělá radost a nebojí se používat ušité patchworkové věci, a neschovává je do skříně.

polštářky hvězdy

polštářky hvězdy

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *