Drobnosti

Už někdy minule jsem říkala, že po ušití deky sáhnu po šití menších věcí. Bylo tomu tak i tentokrát. Ušila jsem obal na knihu, který si objednala kamarádka dcery, a protože v květnu je svátek matek, šila jsem obal na knihu i pro mamku. Obal jsem šila na knihu, kterou dostala mamka s obalem, podle názvu „Dívka, která kopla do vosího hnízda“ jsem vybrala i obrázek.

obaly

V květnu mají narozeniny sestřiny dvojčata Eliška a Honzík, tak jsem se pustila do peněženek pro ně. Šila jsem rovnou 3, chtěla jsem jednu i pro jejich mladšího brášku Kubíka, aby mu to nebylo líto. Ale jak je mým zvykem, šiji většinou na poslední chvíli a věci dokončuji těsně před odchodem na oslavu, což se mě tentokrát vymstilo, měla jsem doma jen 2 magnetky na zapínání. Naštěstí 2 stačily, a tak třetí peněženka leží doma zatím dosud nedokončená, i když magnetky jsem dokoupila hned v dalším týdnu…

penezenky

Začátkem června jsme se loučili s milou kolegyní, která odcházela do důchodu. Tak jsem se pustila do šití prostírání a polštářků z panelů pro ní. Na polštářcích byli motýli a vážky a tak jsem se rozhodla pro ruční prošití jejich siluety. Jsou tak krásně plastičtí, jen uletět. Ruční prošívání se mě zalíbilo, a protože jsem měla ještě kousek panelu s dalšími 4 obrázky, hned jsem se pustila do šití a prošívání dalších polštářů a k nim i prostírek.

2015-06-05 08.32.18 IMG_15312015-06-05 08.34.02

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *