Dárky

Každý rok šiji vánoční dárky pro své blízké, je stále těžší vymyslet něco nového, něco co ještě nedostali, a pak když už mám v hlavě nápad, je ještě potřeba to stihnout ušít… Vždy si slibuji, že začnu šít včas, ale sliby chyby, vždy je něco důležitějšího, něco neodkladného, anebo přijde nemoc, nebo prostě není ta správná chuť do šití. Mám vyzkoušeno, že pokud nemám náladu na šití, je lepší se do ničeho nenutit, stejně by to za nic nestálo.

Hned první adventní neděli jsme se šli s manželem podívat na vánoční trhy do města, a protože ve středu města bydlí v podnájmu náš syn s přítelkyní, domluvili jsme si u něj návštěvu. Samozřejmě jsem nemohla přijít s prázdnou, chtěli patchworkovou kouli do kuchyně a do obýváku ubrus k jejich fialově namalované zdi.

2014-11-30 14.34.48

 

Poprvé jsem se pustila do šití hvězdiček, ty dostala moje kosmetička Iveta.

2014-12-02 09.22.04

Na druhý adventní sobotu jsme byli pozvání na návštěvu k mojí dlouholeté kamarádce Ivetě na oslavu jejich narozenin. Moje ušité výrobky ji vždy potěší, má doma už 3 deky, několik polštářů, prostírek, koulí… Tak abych neporušila tradici, dostala k loňským prostírkám ze stejných látek vánoční štolu.

2014-12-06 20.24.44

Moje další kamarádka je pro změnu taky Iveta, dáváme si spolu vánoční dárky. Letos chtěla ušít vánoční polštáře do obýváku, a k nim jsem ji ze stejných látek došila menší prostírky neboli podkafíčka.

2014-12-20 15.56.46

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *