Dárky vánoční

V listopadu byl nejvyšší čas začít šít dárky na vánoce. Nejdříve jsem šila věci co si objednaly kamarádky pro své blízké. Jedna milá paní chtěla ušít adventní kalendář pro dceru, vybrala si panel látky s natištěnými ponožkami, takže jsem šila 24 ponožek, nebo vlastně 48, protože jsem je dělala i s podšívkou. Na zadní stranu jsem vybrala vánoční červenou látku. Dcera z nich byla nadšená.

adventní ponožky

Paní Štěpánka chtěla ještě ušít nějaké drobné dárky pro své kamarádky. Domluvily jsme se na ušití obalů na knížky, kosmetických taštiček a kapsičkách na hygienické potřeby, udělala jsem jich víc z různých látek a rozličných tvarů, aby si paní mohla vybrat. Největší úspěch měly obaly z fialovo-tyrkysových látek, tak vznikly dvě sady. Dále se líbily půlkulaté taštičky, samozřejmě s tyrkysovou látkou.

Obal na knihu, na kapesníky, kapsičky

 

 

Šila jsem kosmetické taštičky různých tvarů a velikostí.

kosmetické taštičky

 

 

 

 

 

 

 

 

Ušila jsem i několik různě velkých obalů na knihy, poprvé jsem šila i obaly nastavitelné podle šířky knihy. Vyzkoušela jsem i několik druhů výztuh. Snad si budu do příště pamatovat, která z nich se mě zdála nejlepší, myslím, že to byl ronofix. Obal byl pevný, ale přitom tak akorát měkký, s ronarem byl moc tvrdý, a se sakonem nebo termolínem moc měkký a tlustý.

obaly na knihy

nastavitelné obaly na knihy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *